Aktualności
Wygrana Wólczanki Wólka Pełkińska w Chełmie 1 : 4

2019-09-29

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrywa z Chełmianką Chełm 4-1. Piłkarze Marcina Wołowca odnoszą drugie z rzędu zwycięstwo na wyjezdzie i wracają z kompletem punktów. Tydzień wcześniej ograli  na wyjezdziePodhale Nowy Targ.

Wólczanka  po 7 minutach prowadziła  z Chełmianką, Zawodnicy z  Wólki Pełkińskiej wyprowadzili szybką akcję. Nikoloz Khachidze zagrał piłkę na jedenasty metr do Krzysztofa Pietlucha, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce gospodarzy.

Siedem minut później było 0-2. Piękną akcją popisał się Wiktor Kłos, minął obrońcę w polu karnym i wyłożył piłkę do Pietlucha, a ten dopełnił formalności.

Po pół godzinie gry odpowiedzieli podopieczni Artura Bożyka. Na uderzenie zdecydował się Paweł Wolski, piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i spadła pod nogi Patryka Czułowskiego, który zdobył gola kontaktowego dla Chełmianki. Przy wyniki 1-2 oba zespoły udały się do szatni.

Po zmianie stron do ataków rzucili się gospodarze. Lepiej zoorganizowani jednak byli piłkarze Wołowca. W 66. minucie Michał Bury z rzutu wolnego trafił w Mateusza Kocura. Pomocnik gości zgrał piłkę w pole karne, strzał oddał Pietluch piłka odbiła się od Wołosa, który skierował futbolówkę do własnej siatki zdobywając bramkę samobójczą.

Wynik meczu na 1-4 dla Wólczanki Wólka Pełkińska ustalił w 86. minucie Mateusz Podstolak.który ładnym uderzeniem pilki głową trafił do siatki gospodarzy.. Więcej bramek w tym meczu nie padło, była to drugie  wyjazdowe zwycięstwo Wólczanki z rzędu.

Chełmianka Chełm 1 - 4 Wólczanka Wólka Pełkińska

0-1 Krzysztof Pietluch (7)

0-2 Krzysztof Pietluch (14)

1-2 Patryk Czułowski (31)

1-3 Michał Wołos (66-bramka samobójcza)

1-4 Mateusz Podstolak (85)

Chełmianka Chełm: Jakub Szymkowiak - Michał Wołos, Dawid Niewęgłowski, Paweł Uliczny, Paweł Wolski, Patryk Czułowski, Kamil Kocoł, Przemysław Kwiatkowski, Norbert Myszka, Maciej Kraśniewski, Wołodymyr Hladkyy

Wólczanka Wólka Pełkińska: Oskar Kubik - Mateusz Gul, Mateusz Kocur, Dawid Olejarka, Wiktor Kłos, Krzysztof Pietluch, Nikoloz Khachidze, Mateusz Podstolak, Piotr Łazarz, Krystian Wrona, Michał Bury