Aktualności
Wólczanka Wólka Pełkińska wygrywa z Sokołem Sieniawa 0:1. Bramka w doliczonym czasie gry

2018-10-28

Kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim w Sieniawie obejrzeli kapitalne widowisko. Wólczanka Wólka Pełkińska w doliczonym czasie gry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść po kapitalnym strzale z woleja Geronimo Viscovicha.

Starcie obu zespołów zapowiadało się na niezwykle wyrównane - gospodarze, jak i Wólczanka na swoim koncie mieli po szesnaście punktów po trzynastu rozegranych meczach. Bilans bramkowy decydował, że to Wólczanka Wólka Pełkińska była na dwunastym, a Sokół Sieniawa na trzynastym miejscu.

Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie, w której nie padła żadna bramka. Wólczanka mogła jednak prowadzić po czterdziestu pięciu minutach, jednak błędu Matthew Korziewicza nie wykorzystali gracze Wólczanki.

Druga część spotkania należała do Wólczersów, jednak nie potrafili znaleźć oni drogi do bramki przeciwnika. Wszystko rozstrzygnęło się w doliczonym czasie spotkania.

Swoją okazję na objęcie prowadzenia miał Sokół, ale Sebastian Brocki nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Gospodarze po tej sytuacji domagali się rzutu karnego, ale gwizdek Mateusza Warzochy milczał.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, co potwierdzenie znalazło w ostatniej akcji spotkania - w 94.minucie rzut wolny z bocznego rejonu pola karnego miała Wólczanka, dośrodkowana piłka została wybita przez zawodników Sokoła, która piłka trafiła pod nogi znajdującego się na dwudziestym metrze Geronimo Vischovica, który bez namysłu kaitalnie uderzył. Przepiękna bramka gracza Wólczanki Wólka Pełkińska idealnie podsumowała bardzo dobre widowisko w Sieniawie.

Dzięki zwycięstwu w ostatnich minutach spotkania Wólczanka z dziewiętnastoma oczkami na koncie zajmuje jedenaste miejsce.

Sokół Sieniawa 0 : 1 Wólczanka Wólka Pełkińska

0-1 Geronimo Vischovic (90+4)

Sokół Sieniawa: Matthew Korziewicz - Damian Skała, Sebastian Padiasek, Szymon Kardyś, Sebastian Brocki, Sergii Syvyi, Patryk Kapuściński, Andrzej Wąsik, Dawid Kasza, Rafał Surmiak, Jan Pelc

Wólczanka: Rafał Strączek, Volodymyr Khorolskyi, Mateusz Kocur, Bartłomiej Słysz, Maciej Lech, Szymon Hajduk, Krzysztof Pietluch, Marek Gwóźdź, Mateusz Mianowany, Mateusz Podstolak, Krystian Wrona

Sędzia: Mateusz Warzocha (KS Rzeszów)