Aktualności
Wólczanka rozbiła Hutnik Kraków 5:1

2018-10-21

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska sprawili bardzo miłą niespodziankę swoim fanom deklasująć faworyzowany zespół Hutnika Kraków w meczu 3 ligi gr. IV.

Wólczanka wyszła na prowadzenie w 14 minucie spotkania po wykorzystanej sytacji sam na sam przez Krzysztofa Pietlucha. Gracze Hutnika Kraków zdołali odpowiedzieć kwadrans później trafieniem Łukasza Kędziory.

Kilka minut przed przerwą drugiego gola dla Wólczanki Wólka Pełkińska zdobył Krzysztof Pietluch i podkarpacki zespół wyszedł na prowadzenie.

W 53. minucie na 3-1 strzałem przy słupku z okolicy 16 metra dla Wólczanki podwyższył Marek Gwóźdź i już wiadomo było, że Wólczanie w tym spotkaniu mają apetyt na komplet punktów.

Na niespełna 20 minut przed końcem po dośrodkowaniu Kocura wynik spotkania na 4-1 dla Wólczanki podwyższył Krzysztof Pietluch kompletując tym samym hat-tricka. Jednak nie był to jeszcze koniec. "Kropkę nad i" postawił w 87. minucie Dawid Czyrny ustalając wynik spotkania na 5-1.

Wólczanka dowiozła zasłużone zwycięstwo do końca i dopisała do swego dorobku cenne trzy "oczka".

Hutnik Kraków kończył to spotkanie w dziewiątkę, w 57 minucie czerwonym kartonikiem ukarany został Grzegorz Marszalik(druga żółta kartka), a w samej końcówce boisko opuścić musiał Mariusz Pienias (druga żółta).