Aktualności
Wólczanka remisuje na Arenie Lublin z zespołem Motoru Lublin 1:1

2018-11-10

Wólczanka Wólka Pełkińska zremisował na boisku w Arenie Lublin 1-1. Goście objęli prowadzenie, a drużyna Motoru musiała odrabiać straty, grając przed swoją publicznością, co stało się już ich znakiem rozpoznawczym.

Rezultat spotkania, ku zaskoczeniu miejscowych kibiców, otworzył zespół Wólczanki. Po ładnej akcji Mateusza Kocura i dośrodkowaniu w pole karne Motoru Lublin piłka odbiła się od Michała Ranko, a następnie od słupka bramki Adriana Olszewskiego, myląc bramkarza gospodarzy. Sytuację tą wykorzystał snajper Wólczanki Krzysztof Pietluch i w 22.minucie z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki dając prowadzenie swojemu zespołowi.

Odpowiedź Gospodarzy przyszła w 44 minucie  gry pierwszej połowy. Uderzenie Konrada Nowaka po zgraniu piłki z boku boiska, najpierw odbił Rafał Strączek, ale przy dobitce nie miał szans.

W drugiej połowie spotkania, żadnemu zespołowi nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Walka o zwycięstwo trwała do ostatniej akcji meczu. Zespół Wólczanki wraca z 1 punktem z Lublina, a lublinianie zadowolić muszą się jednym punktem, Motor z pewnością stawiany był w roli faworyta w tym spotkaniu.

Po remisie Wólczanka Wólka Pełkińska dzięki jednopunktowej zdobyczy z 21 oczkami plasuje się na 11 miejscu w tabeli, natomiast Motor Lublin z 29 punktami zajmuje czwartą pozycję

Motor Lublin 1 : 1 Wólczanka Wólka Pełkińska

0-1 Krzysztof Pietluch

1-1 Konrad Nowak

Motor: Olszewski - Kraśniewski (76 Rak), Ranko, Majewski, Wołos, Bonin, Gałecki (82 Meskhia), Kamiński, Brzyski, Kamiński, Nowak.

Wólczanka: Strączek - Korolski, Kocur (90 Majka), Lech (89 Viscovich), Gwóźdź, Podstolak, Wrona, Mianowany, Hajduk, Buczek (60 Zygmunt), Pietluch (87 Czyrny).