Aktualności
Wólczanka przegrywa na wyjezdzie  z Stalą Kraśnik 1:0

2019-05-26

Wólczanka przegrywa na wyjezdzie z Stalą Kraśnik 1:0

Wólczanka, która w dalszym ciągu nie jest pewna ligowego bytu, w Kraśniku była bliska zdobycia 1 punktu, a przy większej skuteczności  trzech punktów. Podopieczni Marka Rybkiewicza w końcówce spotkania stracili gola i nie wykorzystali 2 rzutów karnych.

Początek należał do gospodarzy, groźnie dwukrotnie strzelał Gajewski. W pierwszej połowie bramkarza Wólczanki postraszyli jeszcze: Skrzyński i Świech, ale to Wólczanka powinni w samej końcówce tejże odsłony objąć prowadzenie. W 45 minucie egzekwowała rzut karny, jednak Mateusz Podstolak, uderzył w poprzeczkę bramki Stali.

Po przerwie obie drużyny miały swoje okazje. Ze strony miejscowych strzelali: Pietroń, Kudravtsev, Drozd i Koneczny. W końcu spotkania w 87 minucie Król podał piłkę, do Filipa Drozda a ten pokonał Tomasza Siryka, dając prowadzenie gospodarzom.

W doliczonym czasie gry Wólczanka po raz drugi stanęła przed szansą zdobycia gola z rzutu karnego. Ponownie uderzał Mateusz Podstolak i tym razem jego strzał obronił Ciołek rarując Stali zwycięstwo.

Po meczu powiedziali:
Mariusz Olejarka (prezes Wólczanki): Nie wykorzystaliśmy dwóch karnych, jakieś tam sytuacje mieliśmy, ale to były marne sytuacje. Po meczu podjąłem decyzję, że rozstajemy się z Markiem Rybkiewiczem. Fajny trener dla nas, który zawsze nas wspiera, ale w tym momencie sobie nie poradził, a te punkty dla nas były bardzo ważne. Na razie z nikim nie rozmawiałem, z potencjalnym następcą będę rozmawiał po niedzieli.

Marek Rybkiewicz (trener Wólczanka): Nie strzeliliśmy dwóch karnych i przegraliśmy mecz. Był to taki mecz na remis, a te karne no trudno, piłka bywa okrutna. Nie będę komentował, tego co powiedział prezes pod wpływem emocji po meczu, owszem telefon dostałem, że musimy się rozstać, oczywiście w zgodzie. Skoro tak powiedział, to pewnie coś na rzeczy jest.

Stal Kraśnik - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:0 

Bramka: 1:0 Drozd 87.

Stal: Ciołek – Świech (81 Lutsyk), Mazurek, Pietroń żż cz[90+4], Kudravtsev (76 Koneczny) – Gajewski, Partyka (86 Wawryszczuk), Skrzyński ż, Wójtowicz (52 Szewc), Król – Nastałek (54 Drozd). Trener Jarosław Pacholarz.

Wólczanka: Siryk 6 - Bała 5, Wrona 6, Kajpust 6, Łazarz 5 – Bury 5, Podstolak 5 ż, Kocur 6 (74 Tabor), Kholorskyi 5, Majka 5 ż – Pietluch 5 (46 Domański 5). Trener Marek Rybkiewicz.

 


Nasi partnerzy