Aktualności
Wólczanka po pełnym emocji spotkaniu zwycięża w Tarnobrzegu 2:3

2019-11-10

Zespół Wólczanki Wólka Pełkińska na stadion do Tarnobrzega pojechał jak po swoje i w meczu derbowym województwa podkarpacikiego ograła Siarkę. Kibice zobaczyli aż pięć bramek.

Podopieczni MArcina Wołowca do meczu z Siarką Tarnobrzeg podeszli dojrzale i bez kompleksów, co finalnie dało założony cel wygrania spotkania. Dobra gra Wólczanki poskutkowała bramką w 19. minucie, którą po strzele z okolic 5 metra zdobył Michał Bury,

Stracona bramka rozwścieczyła tarnobrzeżan, którzy chcieli szybkiego wyrównania, jednak zespół Wólczanki mimo młodego składu grał dojrzale i bardzo dobrze w obronie. Siarka napierała, jednak do przerwy więcej bramek już nie padło, a w lepszych humorach schodzili na nią goście.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ciosów – w siedem minut padły trzy bramk. W 49 minucie po rzucie rożnym Krzysztof Ropski wykorzystał błąd bramkarza i z bliska wpakował piłkę do siatki. 60 sekund minęło i znów z prowadzenia cieszyli się podopieczni Marcina Wołowca. Po rzcie rożnym piłka trafiła pod nogi Krystiana Wrony. Zawodnik Wólczanki mocno strzelił pod poprzeczkę i było 2:1 dla Wólczanki.

Siarka ruszyła do ataku i Krzysztof Ropski po dośrodkowaniu z prawej strony precyzyjnie główkował i był remis 2:2

Ostatnie minuty gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Bartłomiej Wiktor. Gola na wagę trzech punktów dla Wólczanki zdobył głową Volodymyr Khorolskyi, który na placu gry zameldował się kilkanaście minut wcześniej.

Siarka Tarnobrze 2:3 Wólczanka Wólka Pełkińska

0-1 Michał Bury (19)

1-1 Krzysztof Ropski (49)

1-2 Krystian Wrona (50)

2-2 Krzysztof Ropski (52)

2-3 Volodymyr Khorolskij (90)

Siarka: Zoch 4 – Głaz ż 4, Duda ż 4, Sulkowski 4, Kapuściński 4, Kasperkiewicz 4 (77 Lenartowski), Wiktor żż [cz 89] 3, Kargulewicz ż 4 (71 Mróz), Fornek 4 (51 Gębalski 4), Janeczko 5, Ropski 7. Trener Grzegorz Opaliński.

Wólczanka: Kubik 5 – Bury ż 7, Wrona 7, Gul 6, Łazarz ż 6, Kądziołka ż 5 (65 Kocur 5), Podstolak ż 6, Tabor 6, Kłos 6 (85 Szczypek), Olejarka 6 (72 Khorolskyi), Pietluch 6. Trener Marcin Wołowiec.