Aktualności
W spotkaniu na szczycie Wólczanka zwycięża  2:0 z Koroną II Kielce

2019-11-16

W spotkaniu na szczycie Wólczanka zwycięża 2:0 z Koroną II Kielce

Wólczanka Wólka Pełkińska zwyciężyła 2:0 Koronę II Kielce  na stadionie w Przeworsku. Zespół Marcina Wołowca przeskoczył kielczan w tabeli 3 ligi i zajmuje obecnie 2 miejsce.

W pierwszej połowie pojedynku pomiędzy Wólczanką Wólka Pełkińska a Koroną II Kielce dużo się działo. Obie ekipy miały swoje szanse, jednak żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki i nieoglądaliśmy bramek na stadionie w Przeworsku.

Na drugą częśc spotkania bardziej zmotywowana wyszła ekipa Marcina Wołowca. Efektem czego był gol zdobyty przez Dawida Olejarke w 52. minucie. Pomocnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam i strzałem obok bramkarza wyprowadził Wólczankę na prowadzenie.

W kolejnych minutach to piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska grali bardzo dojrzale, rządzili i dzielili na boisku. Dwanaście minut przed końcem spotkania Krzysztof Pietluch podwyższył prowadzenie gospodarzy i ustalił wynik meczy na 2-0. 

Wólczanka wygrała w spotkaniu na szczycie i wyprzedziła w tabeli Koronę II Kielce. Piłkarze z Wólki Pełkińskiej są na drugim miejscu w tabeli,tracąc jeden punkt do Hutnika Kraków.

 

Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0 Korona II Kielce

1-0 Dawid Olejarka (52)

2-0 Krzysztof Pietluch (78)

Wólczanka Wólka Pełkińska: 
Kubik - Mazurek, Basista, Wrona, Łazarz, Kądziołka (67. Kocur), Tabor (16. Khorolskyi), Olejarka, Podstolak, Kłos (88. Szczypek), Pietluch (90. Matofij) 

Korona II Kielce: 
Osobiński - Więckowski, Dziubek (75. Bujak), Prętnik, Miletić, Górski (37. Petrović), Jopkiewicz (58. P. Lisowski), Martinez, Sowiński (82. Kaczmarski), D. Lisowski, Piróg (68. Szelągowski)


Nasi partnerzy