Aktualności
W spotkaniu 17 kolejki Wólczanka prowadziła już 2:0 ostatecznie jednak uległa 2:3 drużynie z Ostrowca Świętokrzyskiego

2018-11-18

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała na własnym boisku z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Piłkarze z Wólki Pełkińskiej po pierwszej połowie prowadzili 2-0, jednak druga połowa nie ułożyła się po myśli gospodarzy i ostatecznie przegrali 2-3.

Już w pierwszych minutach spotkania zawodnik KSZO Ostrowiec Świętokrzyski mógł otworzyć wynik meczu,jednak z rzutu karnego trafił w poprzeczkę.

30 minut później sędzia podyktował rzut karny dla Wólczanki. Dopiłki ustawionej na 11 metrze podszedł Krzysztof Pietluch, jednak intencje Pietlucha wyczuł golkiper KSZO Damian Pietrasik i obronił strzał napastnika gospodarzy.

Wynik meczu w 35 minucie po asyście Macka Lecha otworzył Szymon Hajduk.  W 44 minucie gry po dograniu piłki wzdłuż linii 16 metra Marek Gwóźdź precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie Wólczanki na 2:0.

Druga część gry rozpoczęła się od ataków przyjezdnych jednak nie potrafili oni sfinalizować żadnej ze swoich akcji.

Wólczanka bramki zaczęła tracić po niespełna godzinie gry. Pierwszą kontaktową bramkę strzałem z okolic 20 metra zdobył Włodzimierz Puton. Niespełna 7 minut później na tablicy widniał wynik remisowy, w sytuacji sam na sam z golkiperem Wólczanki znalazł się Bartłomiej Smuczyński i doprowadził do wyrównania meczu.

Cztery minuty później, przecinając dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, Kacper Ziółkowski wyprowadził zespół KSZO na prowadzenie. Jak się później okazało był to ostatni gol w tym meczu.

Wólczanka Wólka Pełkińska 2:3 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

1:0 Hajduk 34' 2:0 Gwóźdź 43'

2:1 Puton 59' 2:2 Smuczyński 65' 2:3 Ziółkowski 69'

Wólczanka: Strączek  – Zygmunt (57. Słysz), Wrona, Khorolski, Lech  – Majka (64 Łazarz), Mianowany( 74. Viscovich), Hajduk – Kocur, PIetluch

KSZO: Pietrasik – P. Cheba, Dybiec, Kordas, D. Cheba (57 Ziółkowski) – Łokieć, Puton, Buczyński (38. Jedlikowski), Smuczyński, Bełczowski – Madej (90. Dereń)