Aktualności
Stal Rzeszów  1:0  Wólczanka Wólka Pełkińska

2018-08-12

Stal Rzeszów 1:0 Wólczanka Wólka Pełkińska

Po zmianach kadrowych w Wólczance Wólka Pełkińska przyszedł czas na ligowe rozgrywki. Na początek sezonu Wólczankanka Wólka Pełkińska rozegrała spotkanie wyjazdowe z zespołem Stali Rzszów ulegając 2-1.

Debiut na ławce trenerskiej Stali Rzeszów zaliczył Janusz Niedźwiedź. Przebudowana Stal w pierwszej jedenstce miała 8 debiutantów. W ekipie Grzegorza Sitka było spokojniej, w pierwszej jedenastce Wólczanki Wólka Pełkińska pojawiło się 3 nowych zawodników.

Wólczanka na początku spotkania była spięta, starała się atakować ekipę Stali bocznymi strefami boiska.Stal Rzeszów zgodnie z słowami trenera Janusza Niedźwiedzia starała się dominować na boisku. Od początku spotkania widoczny był nowy snajper "Stalowców", Tomasz Płonka, którego szukała piłka i znalazła w 11. minucie, kiedy to rosły snajper z odległości 3 metrów pokonał Rafała Strączka.

Bramka ożywiła stalowców, którzy starali się kontrolować jeszcze bardziej przebieg spotkania, wyprowadzając kolejne ataki. Jednak gra Stali nie ustrzagała się błędów.

Po przerwie Wólczanka się obudziła i zaczęła bardzo śmiało sobie poczynać ze Stalą Rzeszów. Goście atakowali, jednak bardzo się otworzyli i Piotr Ceglarz, jeden z nielicznych którzy zostali przy ulicy Hetmańskiej 69, podwyższył prowadzenie na 2-0.

Wólczanka na osłodę zdobyła przepiękną bramkę po składnej akcji, której autorem w 85. minucie był Geronimo Viscovich. Wólczanka po bramce ambitnie ruszyła do ataku, licząc na urwanie punktów faworytowi, ale na to zabrakło czasu.

STAL RZESZÓW: Leonid Otczenaszenko -  Robert Trznadel, Julien Tadrowski, Peter Basista, Dariusz Jarecki (77. Hubert Kotus), Damian Sierant (65. Damian Nowacki), Adrian Ligienza (90. Sławomir Szeliga), Wojciech Reiman, Piotr Ceglarz, Dominik Chromiński (75. Jakub Więcek), Tomasz Płonka (87. Damian Kostkowski).

WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA:  Rafał Strączek - Volodymyr Khorolskyi, Mateusz Kocur (77. Krystian Majka), Patryk Szewc, Maciej Lech (65. Dawid Czyrny), Szymon Hajduk (65. Piotr Łazarz), Mateusz Mianowany (74. Marek Gwóźdź), Mateusz Podstolak, Krystian Wrona, Dorian Buczek (65. Geronimo Vosnovich), Krzysztof Pietluch.