Aktualności
Przedstawiciele Wólczanki wręczyli Szlachetną Paczkę

2018-12-08

Przedstawiciele Wólczanki wręczyli Szlachetną Paczkę

"Dla Wólczanki Wólka Pełkińska to wielka radość, że mogliśmy pomóc. W przerwie między rundami zawodnicy, wspólnie z włodarzami klubu znaleźli czas, by przygotować szlachetną  paczkę dla rodziny z Przeworska.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.  Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.

Piłkarze Wólczanki wsparli rodzinę Pani Edyty i Łukasza z Przeworska, która wychowuje 4 dzieci. Rodzice starają się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju, niestety nie jest to łatwe. Problemy finansowe z którymi boryka się obecnie rodzina w dużym stopniu związane są z kredytem, który został zaciągnięty około 3 lata temu na remont domu. Rodzina jest bardzo zżyta i kochająca, wszyscy są dla siebie ogromnym wsparciem. Starsze dzieci często pomagają mamie w opiece nad najmłodszą siostrzyczką Zuzanną, która jest oczkiem w głowie całej rodziny.

W paczce przygotowanej przez klub, oprócz chemii w postaci płynów, proszków, past do zębów, czy zabawek dla dzieci znalazły się 2 bony na zakupy w wysokości 1 500 zł.
 


Nasi partnerzy